הפלה בכדורים

הפלה בכדורים – מתי, כיצד וכמה?
ישנן מגוון דרכים אשר באמצעותם ניתן לסיים היריון בצורה יזומה ומלאכותית, כאשר הפלה בכדורים הינה הנפוצה שבהן. הפסקת הריון תרופתית תומלץ עבור נשים אשר עמדו בפני הועדה להפסקת הריון וטיעונן להפסיק את הריונן מתקבל על הדעת ועומד בקריטריונים הרלבנטיים וזאת בנוסף לאלמנט הזמן והעיתוי להגשת בקשה זו. מתי הפסקת הריון בכדורים מומלצת, כיצד עושים זאת ומהי העלות הסופית, כל התשובות מיד לפניכם.

הפלה בכדורים – מהו הזמן המתאים?
ההיריון מחולק ל- 40 שבועות שהם 9 חודשים בנוסף ליום האיחור הראשון של הווסת האחרונה. הפסקת היריון תרופתית מתאפשרת רק עבור נשים אשר נמצאות בגיל היריון אשר אינו עולה על 49 ימים (7 שבועות). עבור גיל היריון מתקדם יותר, לא ניתן לבצע הפלה באמצעות כדורים בלבד ויש להשתמש בטכניקות כירורגיות. נשים רבות עוברות הפלה תרופתית לאחר שעברו מקרה אונס, נכנסו להיריון בגיל צעיר ביותר (קטינות), כאשר נתגלה מום חמור ביותר בשלבי ההתפתחות הראשונים של העובר או כאשר ברור כי המשך ההיריון מסכן את האישה (נפשית או פיזית) או את העובר שברחמה.

הפסקת הריון תרופתית – כיצד זה מתבצע?
הפלה בכדורים הינה השיטה ה- "ידידותית" ביותר לביצוע הפסקת היריון שכן היא טומנת בחובה אך ורק 3 ביקורים קצרים בבית החולים בתנאי אשפוז יום. בשלב הראשון (לעיתים אף מיד לאחר סיום דברי הועדה) תגיע האישה לבית החולים על מנת לקבל את התרופה מיפפריסטון, אשר חוסמת את פעילות הורמון ההיריון, פרוגסטרון, ומביאה להפסקת ההיריון במהירות. השלב השני של הפסקת הריון תרופתית מתבצע לאחר כ- 48 שעות ממועד זה, ובו תגיע האישה שנית לבית החולים על מנת לקבל את התרופה מזופרוסטול, אשר גורמת לרחם להתכווץ ולפלוט את תוכן ההיריון בתסמינים דמויי ווסת. לאחר כשבועיים עד 3 שבועות ממועד קבלת התרופה השנייה, תגיע האישה לבית החולים על מנת לעבור בדיקת אולטראסאונד אשר נועדה לוודא כי לא נשאר תוכן היריון כלשהו ברחם. במידה וכן, תבוצע פעולת גרידה.

כתיבת תגובה