כמה עולה הפלה?

הפלה היא הפסקת ההיריון באופן יזום ומלאכותי, שלא בדרך הטבע. נשים רבות עשויות למצוא את עצמן שוקלות בחיוב ביצוע הפלה כגון קטינות, היריון שנוצר לאחר אקט פלילי, כאשר ישנו סיכון מוגבר לתינוק בעל מום או בעקבות נזק פוטנציאלי אפשרי לאם, היריון מחוץ לנישואים, נשים מבוגרות ועוד. מחיר ההפלה יקבע על פי שיטת ההפלה שתיבחר וזאת בהתאם לגיל ההיריון ומצבה הרפואי של האם כאשר בכל מקרה יש לבצע את הטיפול בבית חולים ובאופן חוקי.

עלות ההפלה הינה נגזרת ישירה של שני פרמטרים מרכזיים :
•    גיל ההיריון – ככל שגיל ההיריון מתקדם יותר כך הפעולה להפסקתו מורכבת יותר ולכן גם יקרה יותר.
•    הגורם המטפל – ניתן לקבל טיפול להפסקת היריון בבתי החולים הממשלתיים או הפרטיים, היקרים יותר.

מחיר הפלה תרופתית
הפלה תרופתית מבוצעת בשלבים הראשונים של ההיריון, עד היום ה- 49. התהליך טומן בחובו קבלת 2 תרופות בהפרש של יומיים אחת מהשנייה :
•    Mifepristone – מפסיקה את ההיריון וגורמת למות העובר.
•    Mizoprostol – מביאה לריקון הרחם ופליטת תוכנו החוצה.

הפלה תרופתית ניתנת לביצוע לאחר החלטת הועדה להפסקת היריון כאשר היא מבוצעת ללא עלות בבתי החולים הממשלתיים ועולה כ- 1400 שקלים בבתי החולים הממשלתיים ופי 2 בערך, בבתי החולים הפרטיים.

כירורגיה
הפסקת היריון טרם סיום הטרימסטר הראשון ועד השבוע ה- 24 לערך ניתנת לביצוע באמצעות גרידה, בתהליך אשר נחשב כירורגי לכל עניין ודבר. התהליך כולל את הרחבת צוואר הרחם והחדרת צינורית וסיב אופטי אשר מאפשרים לרופא לשאוב את תוכן ההיריון ולא לפגוע בדופן הרחם. הליך זה עולה בבית חולים ממשלתי כ- 2500 שקלים והחל מ- 4000 שקלים בבית חולים פרטי.

זירוז לידה
נעשה בטרימסטר השני וכולל שימוש בתרופות אשר גורמות לשרירי הרחם להתכווץ ולצירים אשר פולטים את העובר לעולם החיצוני. הפסקת היריון כזו כוללת את כל האספקטים של לידה ולכן אין תשלום עליה בבתי החולים הממשלתיים אך באופן פרטי היא עלולה לעלות החל מ- 4000 שקלים ומעלה.

בכל מקרה, יש לבחור אך ורק בדרך החוקית לשם ביצוע הפלה ולא להתפתות אחר אמצעים "ידידותיים" יותר, כביכול, שאינם חוקיים ומהווים למעשה עבירה פלילית לכל דבר.

נשלח ב כללי

כתיבת תגובה